GO GREEN

 

Je samozřejmé, že dbáme na to, aby produkty, které vám nabízíme, byly zároveň chutné a zdravé. Rozhodli jsme se, že budeme dbát více také na přírodu a na to, do čeho naše produkty balíme. 

 

Pod značkou GO GREEN budeme postupně představovat projekty spojené s tématem životního prostředí a také přecházet na ekologické obaly, které jsou šetrné k přírodě a pro člověka zdravotně nezávadné.

 

Kelímky a brčka z bioplastu

První vlaštovkou jsou kelímky a brčka vyrobená z kukuřičného škrobu, který se díky činnosti mikroorganismů přemění na bioplast. PLA (Poly Lactid Acid) je transparentní materiál, který má téměř totožné vlastnosti jako klasický plastový kelímek, ale je zdravotně nezávadný, v prostředí se za poměrně krátkou dobu rozloží a dá se 100% zkompostovat v průmyslových kompostárnách. 

Až si u nás tedy dáte skvělý domácí nápoj v kelímku, můžete mít dobrý pocit nejen z toho, že děláte něco pro sebe, ale také pro přírodu, která si to stejně tak zaslouží.  

 

 

International School of Prague (ISP) vrací přírodě

Projekt „Používej hrnek, šetři stromy“ úspěšně pokračuje

Všichni v ISP vědí, že nejlepší pro životní prostředí je dát si svůj nápoj v hrnku nebo vlastním „KeepCupu“. Ne vždy to ale okolnosti dovolí, člověk si prostě někdy potřebuje vzít svou kávu nebo čaj s sebou. Tak vznikl projekt „Používej hrnek, šetři stromy“. Studenti a učitelé v ISP se rozhodli, že za každý nápoj zakoupený v papírovém kelímku zaplatí 5 Kč navíc a tuto částku tak vrátí přírodě. Za minulý školní rok se díky této kampani vybralo 30.000 Kč, za které se vysazují nové stromy v areálu školy. V tomto školním roce kampaň úspěšně pokračuje.

Na fotce v pravo je u zasazeného stromu Zuzka Gordová, Floor Manager ISP a Danielle Fredericks, Principal of Middle School