Novinky

Zdravý bar

Rozjeli jsme novinku Zdravý bar v Aspira Café. Potěší všechny, kteří dbají na své zdraví, pohodu i výkon. V samoobslužném zdravém baru si poskládáte oběd podle svých chutí a momentálních potřeb. Základ tvoří široká nabídka pečlivě vybraných, čerstvě připravených plnohodnotných potravin, které si sami zkombinujete.

Svatomartinské hodování

Přijďte si pochutnat na dozlatova upečeném husím stehýnku v našich kantýnách nebo u vás doma. Máme pro vás také recept na "Svatomartinské rohlíčky", stačí kliknout...

Posilte svou imunitu!

V kantýnách Fresh & Tasty si můžete pochutnat například na fermentovaných ječných kroupách nebo kimchi, které si můžete udělat i doma dle receptu našich šéfkuchařů.

Dýně, dýně, dýně!

25. - 29.10. 2021 Každý den ochutnáte v našich kantýnách jedno dýňové jídlo.

Multikulturní týden

V týdnu 13 - 17. 9. 2021 si vychutnáte jídla světových kuchyní v našich vybraných kantýnách.

Velikonoce u nás

Mazanec už kyne, beránek se peče...

Naše cesta k udržitelnosti - leanpath

Tímto chytrým přístrojem denně měříme, kolik naši kuchaři spotřebují jednotlivých surovin a kolik jich vyhodí. Díky těmto údajům můžeme optimalizovat náklady a efektivně se surovinami zacházet.

Alpský týden

Od 8. 2 2021 vzpomínky na alpské sjezdovky

Rozvoz hotových chlazených jídel

Od pondělí do soboty pro vás vaříme jídla, které si jednoduše sami doma nebo v kanceláři ohřejete. Vyberou si i děti.

Svatomartinská husa

Některé tradice má smysl dodržovat a proto si 11. 11. můžete k obědu užít husu!

PROČ NAŠI VIRTUÁLNÍ KANTÝNU?

Dobrý oběd pro váš tým až do kanceláře. Rozvážíme hotová jídla, chlazená i teplá, balená individuálně i hromadně, pro váš kolektiv od 10 osob. Menu sestavujeme vždy na 14 dní dopředu. a na každý další týden jej zveřejníme vždy ve středu.

Užijme si dobré jídlo spolu bezpečně

Provoz a opatření pro Covid-19

Sushi Day

Akce zrušena

Palačinkový den

První týden v březnu

MŮJ POKE OBĚD v KABE Cafe

Zkuste oběd jinak a vyberte si z našich poke misek, polévek a domácích chlebíčků

Healthy Week

V týdnu 13. - 17. ledna na všech korporátních provozech

Zátiší Magazín zima 2019

Nové číslo magazínu Zátiší přináší zimní koření, jak naložit s obědovou pauzou a gastro trendy 2020 ...

Halloween

Ve čtvrtek 31. října si můžete užít sezónní dýni

Křest kuchařky Zachraň jídlo

Nemáme rádi zbytečné plýtvání s potravinami a proto jsme podpořili křest kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni

Asijský týden

V týdnu od 30.9. do 4.10. na všech firemních provozech. Na co se můžete těšit?

Klobásy na Aspiře

Německé Bratwurst klobásy na grillu, 20.9. před Aspira Café

Udržitelně spolu! Rekrabičky

Naše planeta je zahlcena jednorázovými obaly. Jen v Česku se DENNĚ vyhodí okolo 54 tun jednorázových obalů na jídlo. Můžeme s tím něco udělat.

Mrkvánek – sladký mrkvový evergreen

Mrkvánek patří u našich malých i velkých zákazníků mezi ty nejoblíbenější sladké dezerty. Ve Fresh & Tasty ho pečeme od samého začátku, je to evergreen. Zkuste si ho upéct sami podle receptu Katky Račákové, která vařila u nás a nyní ji můžete potkat v restauraci Mlýnec, která také patří do naší skupiny.

Pohanková kaše s ovesnými vločkami, semínky, kokosem a podzimním ovocem

Snídaně je nejčastěji opomíjené a šizené jídlo dne. Přitom je to taková škoda! Když dobře snídáme, máme lepší náladu, více energie, přes den nás nic nerozhází. A vůbec, snídaně je palivo pro naše nápady.

Jako inspiraci přikládáme recept na podzimní duhovou misku – pestrou, barevnou a štědrou.  

Brownies

Jakmile se pustíte do příprav, počítejte s tím, že budete neustále ochutnávat a neubráníte se olizování metličky.

Je mnoho receptů na brownies, ale já nedám dopustit na tento bezlepkový, který chutná snad každému. Recept je tisíckrát vyzkoušený a je na něj třeba jen pár, zato dobrých ingrediencí.

Chřestový salát s jahodami a nakládaným pepřem

Český chřest zažívá už pár let svůj úspěšný návrat. Lví podíl na tom mají pánové z Mělnicka, od kterých ho v sezóně odebíráme. Říkají si „chřesťané“ a jejich sklizeň je opravdu vymodlená. Začala kolem Velikonoc a končí Svatojánskou nocí

Příprava chřestu je jednoduchá a jeho chuť nezaměnitelná. Receptů na chřestový quiche nebo chřest s holandskou omáčkou existuje nekonečně mnoho. Proto jsem zvolili takový, který kombinuje dvě skvělé sezónní záležitosti: chřest a jahody.

Indické máslové kuřecí kari

Moje osobní vnímání indického jídla se změnilo v okamžiku, kdy jsem měl to potěšení seznámit se s kolegou, indickým šéfkuchařem Mahavirem. 

Fascinovalo mě, jak Mahavir zachází s kořením a příchutěmi, a tak jsme se rozhodli zařadit pár jeho receptů do školního jídelníčku. Indické máslové kuřecí kari se okamžitě stalo hitem. Jemné kuřecí kousky ve smetanové tomatové omáčce si nenechají ujít děti ani dospělí. Příprava jídla je navíc poměrně snadná.

Pečená treska se zeleninou na páře a šťouchanými brambory

Tresku lze připravit mnoha způsoby. Chutná skvěle pečená či grilovaná, přímo vynikající je vařená v tomatové omáčce, smažená v pivním másle zase může tvořit dokonalou součást britské klasiky „fish and chips“.

Z nutričního hlediska je treska dobrým zdrojem netučných bílkovin – např. jedna 150g porce dodá člověku až 30 g bílkovin, což je téměř 50 % doporučené denní dávky pro dospělého muže. Ochutnejte tresku podle našeho receptu.

Svařená hruška – recept na dobrou náladu

Lukáš Kácovský, šéfkuchař jídelny Barrandov Studio má rád vůni hřebíčku, skořice a vanilky. Když je venku zima a nevlídno, vzpomene si na nápoj, který děláme na Barrandově.

"Vezmu pár hrušek, trochu koření a dám se do toho. Stačí pár loků a už se zase usmívám. Nebojte, nenechám si ho pro sebe."

Život mezi Googlery

Je to už více než pět let, co byl Jirkovi Medvedcovi svěřen malý, ale jistě neobyčejný provoz pro firmu Google.

Ryby ano, ale zodpovědněji

Ryby a ostatní dary moře tvoří významný zdroj výživy člověka od nepaměti. Podle archeologů z National Geographic vypluli první rybáři na otevřené moře dokonce už před 42 tisíci lety. 

24h s Alešem Pelkou, šéfkuchařem provozu Aspira Café

1. května 2019 jsme otevřeli  Aspira Café pod vedením šéfkuchaře Aleše Pelky, který s námi spolupracuje již dlouhá léta. A jak vypadá běžný Alešův den?